کالج هنر کالیفرنیا

به گزارش سرویس خبری معماری آفام نیوز، قبلا با نام کالج هنر و صنایع دستی کالیفرنیا شناخته می شد، در سال ۱۹۰۷ تاسیس شد. این کالج برای برنامه های میان رشته ای و گسترده خود در زمینه هایی از قبیل هنر، طراحی، معماری و نویسندگی، شناخته شده است.  این کالج، برنامه های خود را در ۲۱ رشته کارشناسی و هفت رشته کارشناسی ارشد در زمینه هایی از قبیل هنرهای زیبا، معماری، طراحی و نویسندگی، ارائه می دهد. کالج هنر کالیفرنیا، توسط انجمن های غربی دانشکده ها و کالج ها ( WASC ) ، انجمن ملی دانشکده های هنر و طراحی ( NASAD ) ، هیات ملی تأیید معماری ( NAAB ) ، و شورای اعتباربخشی برای طراحی داخلی (CIDA) ، معتبر شناخته شده است.

رتبه بندی

در سال ۲۰۱۱، شرکت تجاری بلومبرگ، از کالج هنر کالیفرنیا به عنوان یکی از بهترین دانشکده های طراحی در جهان نام برد. با توجه به اخبار ایالات متحده و گزارش جهانی ، کالج هنر کالیفرنیا، در میان بهترین برنامه کارشناسی ارشد هنرهای زیبا در کشور، رتبه یازدهم را کسب کرد.

برنامه ها:

کالج هنر کالیفرنیا، مدارک زیر را اعطا می کند:

کارشناسی معماری (BArch)

لیسانس هنر (BA)

لیسانس هنرهای زیبا (BFA)

کارشناسی ارشد معماری (MArch)

کارشناسی ارشد هنر

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)

کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFA)

ماینور در مطالعات بصری

ماینور در نویسندگی و ادبیات

دو پردیس

سان فرانسیسکو: پردیس سان فرانسیسکو مکان برنامه ها ی نقاشی، معماری ، طراحی گرافیک، تصویر ، فیلم ، طراحی مد ، مبلمان، طراحی صنعتی و طراحی داخلی و همچنین تمام برنامه های کارشناسی ارشد، می باشد. ساختمان اصلی ۱۵۰۰۰ متر مربعی این پردیس در سال ۱۹۵۱، طراحی شده است.

اوکلند: منظره زیبای چهار هکتاری در منطقه زیبای Rockridge، پردیس تاریخی اوکلند را تشکیل می دهد، که از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی تنها دو مایل از سمت جنوب فاصله دارد. این پردیس، مکان برگزاری برنامه های کارشناسی در رشته های انیمیشن، سرامیک، هنر ارتباطات، هنر شیشه سازی، جواهر سازی، عکاسی، چاپ دستی، مجسمه سازی، نساجی، نویسندگی و ادبیات، می باشد. امکانات برنامه انیمیشن، شامل آزمایشگاه کامپیوتر، آزمایشگاه انیمیشن، تجهیزات برای تولید فیلم و ویدئو های دیجیتال و غرفه صدا می شود. امکانات سرامیک شامل گاز های مختلف و کوره های الکتریکی، لعاب آزمایشگاه، و یک کوره بزرگ خودرو می شود.شناسه خبر: ۹۵۰۶۱۴۱۴۰۸

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *