ده فضای برتر خصوصی در سال ۲۰۱۶

به گزارش سرویس معماری آفام نیوز، در طول یک سال گذشته پروژه های معماری بسیاری در سرتاسر جهان به اجرا در آمد به همین منظورسایت دیزاین بوم طی معیار های معمارانه خود ده عدد از پروژه های برتر معماران سرتاسر جهان را معرفی کرد. با وجود تنوع گسترده در مقیاس ، مواد و متریال و محل قرار گیری با این حال معیار این سایت انتخاب طرح هایی بود که راه حل مبتکرانه برای فضاهای کوچک و تعامل آنها با محیط اطرافش بود.

در ادامه به معرفی این خانه ها میپردازیم :

ویلای casa del acantilado

این ویلا با به چالش کشیدن معماران در انتخاب فضا و جاسازی متمایزش چشم انداز زیبایی از فضای صخره ای اطرافش که مشرف به دریای مدیترانه است فراهم می آورد.این ویلا  در منطقه گرانادا اسپانیا قرار گرفته است.این ویلا با یک ساختار یکپارچه با ادغام فضای منطقه، فضاهای داخلی و چشم انداز فضای خصوصی زیبایی را فراهم آورده است.

گاراژ ژاپنی yoshiaki yamashita

این خانه که در کیوتو ژاپن قرار دارد توسط معمار ژاپنی یوشیاکی یاماشیتا با استفاده از متریال چوب در خانه یک زن و شوهر ژاپنی که از علاقمندان به خودرو هستند ساخته شده است.طراحی مکان این خودرو که در مرکزیت این فضا قرار دارد تراس که به عنوان بخشی از فضای خانه عمل میکند  بخش مهمی از فضای گاراژ است. در این فضا یک آشپزخانه و یک غذا خوری به این فضا متصل گشته است و اتاق خواب در انتهای خانه قرار دارد که از سوی دیگر به حیاط خلوت خصوصی لینک میشود.اگرچه این خانه ۱۷۳ متر مربع بیشتر فضا ندارد با ورود حجم نور طبیعی زیاد این فضا از اندازه متوسطش بزرگتر به نظر می آید.

کلبه ییلاقی i! arquitectura در آسمان مادرید

کلبه ییلاقی i! arquitectura نمای ۳۶۰ درجه از چشم انداز شهر مادرید ارئه میدهد، i! arquitectura در قلب شهر مادرید با بازسازی طبقه بالای آپارتمانی در این شهر ساخته شده است.این فضای شخصی در دو سطح ساخته شده ؛ سطح اول به همراه یک استخر شنا و سطح دوم آن  یک تراس به همراه فضای شخصی است.

کلبه صخره ای KNAPPHULLET

استودیو نروژی lund hagem کلبه ییلاقی در منطقه صخره ای با پوشش گیاهی ساخته شده است. تخته سنگهای روی این کوه این کلبه به طور طبیعی کلبه را پوشش میدهد.این طرح یک سقف پیش ساخته منحصر به فرد در کناره های صخره ساخته شده است که از نمای بالا یک راه پله دیده میشود که به پشت بام منتهی میگردد.این کلبه سه منظر زیبا را به ارمغان می آورد: اتاق خواب مشرف به فضای صخره ای با پوشش گیاهی ، حمام مشرف به دریا،فضای نشیمن مشرف به فضای صخره ای است.

خانه پشت بامی BCHO

این فضا که با بتون مسلح ساخته شده است با یک شیب به فضای سبز پوشش گیاهی و در سوی دیگر به مزارع برنج مشرف است. این خانه پشت بامی که با فاصله یک ساعتی از سئول قرار دارد توسط تیم معماری  BCHO طراحی گشته است. این خانه با الهام از مفهوم “چی” که در فرهنگ سنتی چین بخش فعال و زنده‌ای ‌ست که در هر موجود زنده‌ای وجود دارد، ساخته شده است.

خانه افزونه ای PAO

دفتر معماری PAO از جمله خانه های افزونه ای یا plugin است که برای یکی از ساکنان چنگچون مرکزی پکن در محله جی طراحی شده است. مشتری این خانه فضای شخصی کوچکی در حومه شهر پکن میخواست که بتواند سر پناه خوبی برایش باشد این منطقه به دلیل قیمت بالای املاک امکان خرید خانه برای قشر متوسط ممکن نیست این خانه با هزینه ای ۳۰ برابر کمتر از یک آپارتمان معمولی ساخته شده است.

کابین زمستانی OFIS

گروه معماران OFIS طراحی از یک کابین زمستان که در بالای کوه کانین در اسلوونی ساخته شده به اشتراک گذاشته است. خانه ای جمع و جور دارای ظرفیت محدود در بالای کوه، سر پناهی در شرایط آب و هوایی سخت و شدید در منطقه است. طرح OFIS با مهندسی ساختار متفکّرانه خود با ایجاد پوسته ی چوبی محافظ خود از این فرم معلق محافظت میکند. این کابین  تنها با بالا رفتن با هلیکوپتر امکان دسترسی دارد.

خانه AZO SEQUEIRA ARQUITECTOS

AZO SEQUEIRA ARQUITECTOS تفسیر جدیدی از خانه های کوچک که مبدل به یک خانه متفاوت شده است. این خانه نقلی واقع در نزدیکی شمال پرتغالی شهرستان براگا قرار گرفته است، این پروژه خانه بتنی درختی مینیمال است،که تحت تاثیر یک روح فانتزی کودکانه تصور و طراحی شده است. طرح شامل حجم بتنی با سقف سه گوش با دیوارهای سنگی ساختار جدید شامل اتاق کودک یک اتاق حمام و استخری در مجاورت آن فراهم می آورد.

ویلای مدیترانه IBIZA

استودیو معماری ایتالیایی metroarea ویلای چند طبقه در جزیره اسپانیایی ایبیزا ساخته است که بطور کامل نمایشگر معماری بومی منطقه مدیترانه است. این ویلا از ویلاهای رومی و آثار اکسپرسیونیست های ایتالیایی لوئیجی مورتی (luigi moretti ) و جیوانی میچلکی (giovanni michelucci) الهام گرفته است. طراحی این ویلا با وجود استفاده از معماری کهن بومی طرحی مدرن و معاصر دارد.

اقامت گاه آتلیه طراحی پایدار مراکشی

این خانه که اقامت گاه ، آتلیه و بنیاد هنری است چشم اندازی به منطقه روستایی با درختان زیتون دارد طرح سفید رنگ مراکشی این خانه توسط فلیپ بارییر (philippe barriere) طراحی گشته است. این طرح شامل یک خانه خصوصی و فضایی برای سه فرزند و هنرمندان مهمان و آتلیه شخصی وی است علاوه بر موارد یاد شده این ساختمان نمایشگاه هنری برای آثار هنرمندان زن مراکشی نیز هست.


شناسه خبر : ۹۵۱۰۰۴۲۷۳۴

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *