ده طراحی محصول برتر در سال ۲۰۱۶

به گزارش سرویس طراحی صنعتی آفام نیوز، در طول یک سال گذشته محصولات گوناگون بسیاری ساخته شد که هر کدام در نوع خود بی نظیر بودند از همین رو وبسایت دیزاین بوم با معرفی پروژه های گوناگون طراحی به انتخاب ده عدد از پروژه های برتر طراحی در سرتاسر جهان پرداخته است. با وجود تنوع گسترده در مواد ، متریال و کاربرد از صندلی گرفته تا ماشینی که با آن رانندگی میکنید همگی در این بررسی جایگاه ویژه خود را دارا میباشند. در جهان کنونی طراحان دیگر تنها به فرم و عملکرد توجه نمیکنند بلکه از قدرت نوآوری و راه حل های نوین تولید در طراحی محصول استفاده میکنند. در طول سال گذشته چندین هزار تصویر از سوی خوانندگان و خبرنگاران به این وبسایت فرستاده شد که طیف وسیعی از آثار متنوع طراحان ، هنرمندان و معماران را در بر میگرفت.

در ادامه به معرفی این محصولات میپردازیم :

آنتی صندلی ،کلارک باردسلی

این صندلی توسط کلارک باردسلی (CLARK BARDSLEY) طراحی گشته است ، از ترکیب قسمت دسته به صورت جدا و محل نشستن چهارپایه ای مجزا تشکیل شده چیزی که منجر گشت عنوانش را ضد صندلی نام گذاری گردد. طرح آنتی صندلی سعی دارد طرح کلی و نمادین صندلی های کلیشه ای را بشکند و در طی فرآیند ساخت این صندلی بر کیفیت مواد و عملیات خم چوب تاکید گشته است. صندلی که با وجود ساختار شکنی اش یادآور اجداد پیشین خود نیز هست.

بابو ،تورو

صندلی بابو با طراحی منحصر به فردش توسط استدیو طراحی تورو (toru) طراحی گشته است و در طول هفته طراحی دبی در سال ۲۰۱۶ (http://www.afamnews.ir/?p=4020) به نمایش گذاشته شد. این صندلی از ریشه های فرهنگی ایگوالادا بارسلونا الهام گرفته است از یک بخش چرمی در نشیمن به همراه پایه های برنجی پناهگاهی برای کاربر فراهم میکند. طراح بابو هدف طراحی بابو محلی برای مدیتیشن، آسایش و راحتی است.

صندلی ۷M ، آرا لون تهوروسه

این صندلی متشکل از سه قطعه مجسمه وار متمایز است که تداعی گر نقاشی سه بعدی انتزاعی با خطوط است که با تعدادی از حرکات مختلف طراحی گشته است. درواقع این پروژه نام خاص خود را از هفت جنبش طراحی الهام گرفته است. این سه قطعه سه رنگ اصلی زرد قرمز آبی  با نام های ۷M (آبی)، ۶M (قرمز) و ۳M (زرد) در برمیگیرد.

نیمکت بتنی الورو ، استودیوی شیرو

نیمکت بتنی الورو (uluru) توسط استودیو شیرو برای برند تجاری ایتالیایی متالکو طراحی گشته است. این نیمکت که مجموعه ای مدولار است عناصر آشنای صندلی در آن قرار نهاده شده است. متریال بتن UHPC با عملکرد فوق العاده و ابعاد و اندازه متفاوت نیمکت بتنی الورو سعی دارد تجربه ای بازیگوشانه و هیجان انگیزی را برای مخاطب فراهم آورد.

دی-دیمنسیونس  ، جنگها چی

چنگها چی (jongha choi) طراحی پیرو مکتب طراحی آیندهوون مجموعه ای از نیمکت و صندلی طراحی کرده است که در نمایش دو بعدی خود قسمتی از طرح دیوار است و پس از بیرون آمدن از دیوار تبدیل به یک شیء کاربردی سه بعدی میگردد که در هر محلی که مد نظرتان هست میتوانید جابجایش کنید.

اتاق ، گیلس بللی

ژیل بللی (gilles belley) طراح فرانسوی طراح این سیستم مبلمان است که به گفته خودش جهت تجدید رابطه ای بین لوازم خانگی ومحیط است. هدف این مبلمان ساخت فضای زندگی متفاوت است مبلمانی که متشکل از سه فضای مختلف دیواره ،فضا و بلوک است و قابل مونتاژ و ماژولار است.

طراحی مجدد تیغ کلاسیک رزور ، پاتریک سچور

پاتریک سچور (patrick schuur) طراح صنعتی هلندی است که ده اصل طراحی دیتر رامس در طراحی خوب را چارچوب این باز طراحی قرار داده است .این مجموعه، طراحی مجدد تیغ مردانه کلاسیک  است که سچور این را برای یک مشتری که میخواست سیستم مزخرف مرطوب اصلاح را با تشریفات گذشته و قابلیت های ساخت امروز ادغام کرده است.

TRANSLUCENT HIVEBOARD ، مانوئل چیچورو

پس از تحقیقات گسترده شرکت مهندسی کرید (koroyd) محصول که به دنبال مواد اکسترود پلاستیک با مقاومت بالا در برابر فشرده سازی و انعطاف پذیری زیادی بودند .این شرکت به دنبال راه حل های جایگزین برای ساخت و ساز تخته موج سواری بود، مانوئل چیچرو (manuel chichorro) درکنار این شرکت محصول با دوامی ساخته شده از پلمیر خاص که بدون هیچ گونه شکستگی که به راحتی خشک و شیشه ای میشود.

شناور ناشناس ، جت کپسول

شرکت ایتالیایی حمل و نقل آب جت کپسول (jet capsule) از بشقاب پرنده عجیب غریب خود در سال ۲۰۱۶ پرده برداری کرد. این جسم شناور دارای دو قسمت عرشه بالایی که همانند یک کشتی مستقل است و قسمت زیرین اتاق کنترل کاربر است. این وسیله بوسیله نیروی باد ، آب و خورشید به حرکت در می آید در عرشه بالایی سطح اصلی ، محل استراحت ، آشپزخانه و گذر دسترسی به حمام قرار دارد.

اتوبوس رقصنده،جی اس سی

اتوبوس رقصنده(dancer bus) پروژه ای است که توسط جی اس سی( JSC – wind projects- vėjo projektai ) با هدف ایجاد نسل جدیدی از اتوبوس شهری طراحی شده است. این پروژه با رویکرد ادغام مواد و متریال نوین با فن آوری طراحی شده است که در نظر دارد این دو حوزه را وارد صنعت حمل و نقل عمومی وارد کند. در طراحی این اتوبوس برقی که به منظور بهبود محیط زیست شهری طراحی شده است از مواد و فن آوری های جدید و از فرم های پویا استفاده شده است که وزن آن را کاهش داده است. همچنین جی اس سی، سعی کرده است این پویایی را در ساختار بیرونی خودرو به نمایش عموم برساند از همین رو از ظاهر شفاف در طراحی استفاده کرده است.


شناسه خبر : ۹۵۱۰۰۵۲۷۳۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *