game

روزخبر
رویدادها
علم و تکنولوژی
کتاب و مجله
بازی ویدئویی
سبک زندگی
ویدئو خبر
English News
ایسوس و گیگابایت روی دستگاهی در حوزه‌ی واقعیت مجازی کار می‌کنند

ایسوس و گیگابایت روی دستگاهی در حوزه‌ی واقعیت مجازی کار می‌کنند

23 مرداد 1397 | 2:51
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
ایسوس و گیگابایت روی دستگاهی در حوزه‌ی واقعیت مجازی کار می‌کنند

دو شرکت تایوانی «ایسوس» (ASUS) و «گیگابایت» (Gigabyte) در حال ساخت دستگاهی در حوزه‌ی واقعیت مجازی هستند. در سال‌های گذشته شرکت‌های مختلف فعالیت‌های متعددی را در حوزه‌ی تکنولوژی‌های واقعیت مجازی انجام داده‌اند. شرکت‌های سونی، HTC‌، Oculus و حتی سامسونگ هدست‌های واقعیت مجازی مخصوص خودشان را تولید کرده‌اند و قصد دارند آن‌ها را تا مدتی دیگر راهی بازار کنند.

براساس گزارشی که سایت Digitimes منتشر کرده، دو شرکت ایسوس و گیگابایت هم قصد دارند دستگاهی پوشیدنی در حوزه‌ی واقعیت مجازی تولید کنند که در لپ‌تاپ‌های مخصوص بازی قرار می‌گیرد. همچنین مشخص شده که گیگابایت در حال ساخت وسیله‌ای با همکاری شرکت ۳Glasses است که در حوزه‌ی تکنولوژی‌های واقعیت مجازی فعالیت می‌کند.

به احتمال زیاد در آینده شاهد عرضه شدن لپ‌تاپ‌هایی خواهیم بود که با تکنولوژی واقعیت مجازی ترکیب شده‌اند که برای گیمرها مناسب خواهند بود. دو شرکت ایسوس و گیگابایت هنوز درباره‌ی این همکاری صحبت نکرده‌اند، اما شایعات گفته‌اند که محصول جدید این شرکت‌ها در نیمه‌‌ی اول سال ۲۰۱۶ در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. البته در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۶ هم قرار است هدست‌های واقعیت مجازی Oculus Rift، Vive و PlayStation VR راهی بازار شوند.

مطالب مرتبط
۵+۱ شمشیر برتر
3 مرداد 1396