game

روزخبر
رویدادها
علم و تکنولوژی
کتاب و مجله
بازی ویدئویی
سبک زندگی
ویدئو خبر
English News
سرورهای EA‌ در آستانه‌ی سال نوی میلادی از کار افتادند

سرورهای EA‌ در آستانه‌ی سال نوی میلادی از کار افتادند

12 آذر 1396 | 1:18
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
سرورهای EA‌ در آستانه‌ی سال نوی میلادی از کار افتادند

سرورهای آنلاین شرکت الکترونیک آرتز در آستانه‌ی سال نوی میلادی با مشکل مواجه شده‌اند و این موضوع باعث شده تا کاربران تجربه‌ی خوبی از بخش آنلاین بازی‌های خودشان نداشته باشند. هر ساله در آستانه‌ی کریسمس و سال نوی میلادی شبکه‌های کنسول‌های بازی مانند «ایکس‌باکس لایو» (Xbox Live) و «شبکه‌ی پلی‌استیشن» (PlayStation Network) به دلیل استقبال زیاد کاربران با مشکلاتی روبرو می‌شوند و برخی از کاربران کنسول‌های ایکس‌باکس ۳۶۰، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن۳ و پلی‌استیشن۴ نمی‌توانند بازی کنند. این مشکل امسال برای سرورهای شرکت EA‌ رخ داده است. استقبال بازی‌کننده‌ها از بازی‌های آنلاین این شرکت باعث شده که سرورها با فشار زیادی مواجه شوند.

البته مدتی پیش گروهی از هکرها به نام Lizard به ایکس‌باکس لایو، شبکه‌ی پلی‌استیشن و حتی سرورهای بازی Minecraft در شبکه‌ی استیم حمله کرده بودند. این حمله باعث شد که شرکت‌های سونی و مایکروسافت زیر ساخت‌های خودشان را تقویت کنند تا حمله‌ی هکرها لطمه‌ای به بازی‌کننده‌ها وارد نکنند.

در حال حاضر مشخص نشده که مشکلات به وجود آمده برای سرورهای شرکت الکترونیک آرتز به چه دلیل بوده و آیا گروه Lizard باعث آن بوده یا خیر؛ اما بسیاری از بازی‌کننده‌ها در زمان آنلاین بازی کردن عنوان‌هایی مانند Madden NFL 16، Star Wars: Battlefront و Titanfall با مشکل مواجه می‌شوند. شرکت EA‌ برای مشکلات به وجود آمده از کاربران معذرت خواهی کرده و گفته به‌زودی مشکلات را برطرف خواهد کرد.

مطالب مرتبط
۵+۱ شمشیر برتر
3 مرداد 1396