daily

روزخبر
رویدادها
علم و تکنولوژی
کتاب و مجله
بازی ویدئویی
سبک زندگی
ویدئو خبر
English News
طراح مد کیست؟ طراح لباس کیست؟

طراح مد کیست؟ طراح لباس کیست؟

30 بهمن 1398 | 5:37
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه
طراح مد کیست؟ طراح لباس کیست؟

به گزارش سرویس طراحی مد آفام نیوز، صنعت مد با وجود ناپایدار بودن، صنعتی پویا و هیجان انگیز است. در این صنعت پر زرق و برق، با اینکه فرصت‌های مختلف کاری وجود دارد، رقابت و استرس شدیدی نیز حس می‌شود. تعداد افرادی که در این صنعت به عنوان طراح مد و لباس کار می‌کنند و علاقه مندند تمرکزشان را بر تولید پوشاک قرار دهند، بسیار زیاد است. یکی از متداول‌‌ترین باور‌ها در دنیای مد و فشن، یکسان دانستن شغل طراح لباس با طراح مد است که در این مقاله قرار است پس از بررسی ویژگی های هر کدام به تفاوت‌ طراح مد و طراح لباس نیز بپردازیم.

طراحان مد با الهام گرفتن از منابع بسیاری مانند فرهنگ، تاریخ، طبیعت، آثار هنری و… اقدام به طراحی می‌کنند. طراحان مد فقط سازندگان مد نیستند. آن‌ها درگیر تمام مراحل طراحی، تولید و عرصه لباس هستند. آن‌ها سبک‌ها را پیش بینی و طراحی می‌کنند. علاوه بر آن، طراحان مد فقط در طراحی لباس تخصص ندارند و لوازم جانبی مانند کیف، کفش، کلاه، عینک و… را برای تکمیل طرح‌های منحصر به فرد خود طراحی می‌کنند. مدت زمان ماندگاری طرح ها معمولاً یک فصل است و طراحان مد باید به طور مدام برای فصل های بعدی show برگزار کنند و به دنبال خریداران باشند، به همین دلیل طراحان مد موفق به طور پیوسته درحال مطالعه هستند و باید به سلیقه و احساسات مشتریان خود اهمیت دهند. طراحان مد تلاش می‌کنند ایده‌ها و محصولاتی را خلق کنند که برای مصرف کنندگان در آینده‌ای نزدیک از جذابیت بالایی برخوردار باشد. شناخت افراد فعال سر شناس در صنعت مد و فشن مانند Tom Ford، Emilio Pucci ، Donna Karan ، Betsey Johnson  و … می‌تواند به شما در آشنایی بیشتر با ویژگی‌های طراح مد کمک کند.

دنیای طراحان لباس در مقایسه با طراحان مد بسیار متفاوت است. طراحان لباس وظیفه هدایت روند خاصی را ندارند و زندگی حرفه ای طراحان مد که کاملاً شگفت انگیز و البته بسیار سخت هم هست را تجربه نمی‌کنند. طراحان لباس معمولاً در شرکت‌های تولید پوشاک به صورت عمده و یا با برندهای مختلف کار می‌کنند و احتمالاٌ با تیم خلاق دیگری مشغول کار هستند. معمولاً در این تیم، فردی به عنوان سرپرست طراحان که بسیار خلاق هست، وجود دارد که نمونه طراحی افراد دیگر تیم را جهت تایید و تصویب و یا تغییر نهایی بررسی می‌کند. طراحان لباس معمولاً از احساسات حرفه ای خود در ساخت و طراحی لباس استفاده میکنند، بنابراین تخصص یا زندگیِ کاری آن‌ها پیرامون لباس که ستون فقرات صنعت مد محسوب می‌شود، می‌چرخد.

هدف مشابه و مشترک طراحان مد و طراحان لباس، تولید لباس است. هر دو دسته باید انواع جنس پارچه‌ها را بشناسند و بدانند هر طرحی مناسب چه پارچه‌ای است، با این حال، تفاوت‌های کلیدی بین این دو حرفه وجود دارد که در ادامه تفاوت‌های آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

کد خبر: 9811300333
مطالب مرتبط
طراح مد کیست؟ طراح لباس کیست؟

طراح مد کیست؟ طراح لباس کیست؟

30 بهمن 1398 | 5:37
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه
طراح مد کیست؟ طراح لباس کیست؟
کد خبر: 9811300333