game

روزخبر
رویدادها
علم و تکنولوژی
کتاب و مجله
بازی ویدئویی
سبک زندگی
ویدئو خبر
English News
فروش پلی‌استیشن۴ از مرز ۳۵ میلیون دستگاه رد شد

فروش پلی‌استیشن۴ از مرز ۳۵ میلیون دستگاه رد شد

10 اسفند 1397 | 2:59
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
فروش پلی‌استیشن۴ از مرز ۳۵ میلیون دستگاه رد شد

مسوولان شرکت سونی در جریان برگزاری نمایشگاه CES رسما تایید کردند که در جریان تعطیلات سال نو میلادی گذشته موفق شده‌اند مجموعا ۵.۷ میلیون دستگاه کنسول پلی‌استیشن۴ بفروشند. اگر تعداد کنسول‌هایی که سونی موفق شده است در جریان تعطیلات سال نو میلادی به‌فروش برساند را با تعداد کل کنسول‌های پلی‌استیشن۴ که طی یکی دو سال گذشته به‌فروش رسانده، جمع کنید، متوجه خواهید شد این شرکت در حال حاضر حداقل در بخش تفریحات و سرگرمی‌اش وضعیت بسیار مناسبی را تجربه می‌کند. سونی در کنار رونمایی از آمار فروش تعطیلات سال نو تایید کرد که به‌طور کل تا این لحظه بیش از ۳۵ میلیون دستگاه کنسول پلی‌استیشن۴ فروخته است.

هم‌چنین براساس اطلاعات منتشر شده، در جریان تعطیلات سال نوی گذشته، به تعداد کاربرانی که از سرویس پلاس شبکه‌ی پلی‌استیشن استفاده می‌کنند، در مقایسه با تعطیلات سال نوی سال ۲۰۱۵، ۶۰ درصد اضافه شده است. نکته‌ی جالب ماجرا این‌جاست که سونی تاکید می‌کند آمار فروش ارایه شده، تنها به پلی‌استیشن۴هایی اختصاص دارد که مستقیما تحویل مشتری‌ها شده‌اند و آمار دستگاه‌هایی که در اختیار خرده‌فروشی‌ها قرار گرفته، در این آمار لحاظ نشده است.

نکته‌ی جالب توجه در خصوص آمار فروش پلی‌استیشن۴ و رسیدن به سقف فروش ۵.۷ میلیون دستگاه، تنها در تعطیلات سال نو میلادی این است که در انتهای سال ۲۰۱۵ میلادی هیچ بازی انحصاری درست و درمانی برای این کنسول عرضه نشده است. معمولا شرکت‌های تولیدکننده‌ی کنسول بنحوی برنامه‌ریزی می‌کنند تا در روزهای تعطیلات سال نو عناوین انحصاری قوی در اختیار داشته باشند و از این طریق بازی‌کننده‌ها را به خرید محصولات‌شان تشویق کنند. اتفاقی که حداقل در واپسین روزهای سال گذشته‌ی میلادی برای پلی‌استیشن۴ نیافتاد.

فروش فوق‌العاده بالای پلی‌استیشن۴، کنسول نسل هشتمی سونی در حالی ثبت شده که این شرکت در سال‌های ابتدایی نسل قبل با پلی‌استیشن۳ ابدا وضعیت خوبی نداشت و برای مدت‌ها از مایکروسافت و کنسول ایکس‌باکس۳۶۰اش عقب‌تر بود. اما حالا وضعیت برعکس شده و پلی‌استیشن۴ موفق شده است در اکثر رکوردها و آمارها از ایکس‌باکس وان، کنسول نسل هشتمی مایکروسافت بالاتر قرار بگیرد.

مطالب مرتبط
۵+۱ شمشیر برتر
3 مرداد 1396