events

روزخبر
رویدادها
علم و تکنولوژی
کتاب و مجله
بازی ویدئویی
سبک زندگی
ویدئو خبر
English News
نمایشگاه طراحی داخلی شانگهای 2018

نمایشگاه طراحی داخلی شانگهای 2018

22 آبان 1396 | 11:16
زمان مورد نیاز برای مطالعه: دقیقه
نمایشگاه طراحی داخلی شانگهای 2018

به گزارش سرویس طراحی داخلی آفام نیوز، نمایشگاهی شانگهای در محله معبد جینگ آن واقع شده است، در حالیکه خیابان نانجینگ غربی، شاهرگ اصلی هیجان و تفریح این شهر به شمار می آید. این منطقه در نزدیکی محوطه ای که قبلاً امتیاز انحصاری آن در اختیار کشور فرانسه قرار داشت، از جاذبه مشابهی برای ساکنین خارجی این منطقه برخوردار است، اما تجاری تر محسوب می شود.

طراحی داخلی گروهی از کارهای مختلف را توصیف می‌کند که در عین حالی که مرتبط با پروژه می‌باشد مرتبط با تبدیل آن به تنظیمات مؤثر برای طیف وسیعی از فعالیت‌های انسانی است. طراح داخلی کسی است که چنین پروژه‌هایی را انجام دهد. طراحی داخلی حرفه‌ای چند بعدی است که شامل توسعه مفهومی، ارتباط با ذینفعان پروژه و مدیریت و اجرای طرح است.

در لغت نامه ی وبستر، طراحی داخلی چنین تعریف شده‌است: «هنر یا عمل برنامه‌ریزی و نظارت بر طراحی و اجرای معماری داخلی و مبلمان»

واژه دکوراتور داخلی در اواخر قرن نوزدهم اوایل قرن بیستم پدید آمده‌است. به آن دسته از دست‌اندرکاران گویند که که در تنظیم داخلی در سبک‌های مختلف تخصص دارد. در این متن سبک اشاره به یک ترکیب بندی بر اساس یک تصویر از یک ایده خاص، زمان، مکان، و غیره به عنوان مثال: ویکتوریا، گرجستان، دکو، هنر مدرن، و غیره دارد. اصطلاح دکوراتور داخلی نیز نشان می‌دهد تمرکز بر جنبه‌های زینتی و متحرک از داخل کابین، مانند رنگ، مبلمان، مبلمان قالبگیریهای و قاب سازی، طراحی دارد.

طراح داخلی

جامعه طراحان داخلی آمریکا(ASID) طراح داخلی را چنین تعریف می‌کند: «متخصصی برای طراحی فضاهای داخلی، با عملکرد و کارایی بالا که تخصص خود را از طریق آموزش‌های رسمی کسب کرده‌است.»

طراح داخلی مستلزم آن است که تأکید بر برنامه‌ریزی، طراحی کاربردی و استفاده مؤثر از فضا که در این حرفه وجود دارد، در مقایسه با تزئین فضای داخلی بیشتر باشد. طراح داخلی می‌تواند پروژه‌هایی که شامل تنظیم فاصله‌های طرح اولیه را در داخل یک ساختمان و همچنین پروژه‌هایی که نیاز به درک درستی از مسائل فنی مانند آکوستیک، نور، دما، و غیره دارند را انجام دهد.

اگرچه یک طراح داخلی ممکن است لایه‌ای از فضا را بسازد، وی ممکن نیست فضارا بدون داشتن تصویب یک معمار بسازد. به همین دلیل است که بسیاری از طراحان داخلی تمام تحصیلات خود را برای یک معمار خوب شدن می‌گذرانند. طراح داخلی ممکن است مایل به تخصصهایی از انواع طراحی داخلی برای توسعه دانش فنی خاص به آن منطقه باشد.

بخش های نمایشگاه طراحی شانگهای 2018:

  • طراحی معاصر: سالن طراحی معاصر این نمایشگاه، بهترین مراکز طراحی بین المللی را گرد هم می آورد.
  • طراحی کلاسیک: سالن طراحی کلاسیک این نمایشگاه، سنت ها و هنر غربی را به فرهنگ شرق می آورد.

طراحی کلکسیونی: سالن طراحی کلکسیونی این نمایشگاه تحت حمایت مالی مرکز نمایشگاهی محله Xintiandi شانگهای، بالاترین سطح هنر و طراحی جهان و شاهکارهای خارق العاده و بی بدیل را به نمایش می گذارد.

مطالب مرتبط