game

روزخبر
رویدادها
علم و تکنولوژی
کتاب و مجله
بازی ویدئویی
سبک زندگی
ویدئو خبر
English News
نویسنده‌ی مجموعه بازی‌های Half-Life استودیوی Valve را ترک کرد

نویسنده‌ی مجموعه بازی‌های Half-Life استودیوی Valve را ترک کرد

23 دی 1397 | 2:56
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
نویسنده‌ی مجموعه بازی‌های Half-Life استودیوی Valve را ترک کرد

«مارک لیدلو» (Marc Laidlaw) نویسنده‌ی مجموعه بازی‌های Half-Life که از سال ۱۹۹۷ تاکنون در استودیوی «والو» (Valve) فعالیت می‌کرد، از این استودیو جدا شد. لیدلو وظیفه‌ی نویسندگی Half-Life 1 و Half-Life 2 را بر عهده داشت و بعدا به عنوان سرپرست نویسندگان Half-Life 2: Episode 1 و Episode 2 انتخاب شد. هنوز مشخص نشده که لیدلو کار نوشتن بازی Half-Life 3 را به پایان رسانده یا خیر. حتی نقش او در ساخت بازی Half-Life 3 هم نامشخص است و والو هیچ اطلاعاتی را درباره‌ی این بازی منتشر نکرده. شرکت والو بعد از عرضه‌ی بازی Half-Life 2: Episode 2 هیچ اطلاعاتی را از قسمت بعدی این مجموعه بازی‌ها منتشر نکرده و بسیاری از کاربران سوال می‌کنند که آیا این بازی هنوز در دست ساخت است یا خیر.

لیدلو گفته که دلیل جدایی او از استودیوی والو کاملا شخصی بوده و در شرایط بسیار خوبی این استودیو را ترک کرده است. او در نامه‌ی خداحافظی خودش به بازی‌کننده‌ها گفته: “من دیگر به عنوان کارمند استودیودی والو شناخته نمی‌شوم و در این استودیو هیچ نقشی ندارم. دلیل جدایی من این است که پیر شده‌ام. از سال ۱۹۹۷ در این استودیو حضور داشتم و کم‌کم کارمندان به من «لیدلو پیر» می‌گفتند. من زمان بسیار خوبی را در استودیوی والو گذراندم و اکنون به این نتیجه رسیده‌ام که باید از زمینه‌ی ساخت بازی فاصله بگیرم و روی پروژه‌های نویسندگی شخصی خودم کار کنم.”

لیدلو گفته که دوست دارد کار نویسندگی را در حوزه‌های خارج از بازی‌های کامپیوتری دنبال کند، اما می‌خواهد به صورت پاره وقت با شرکت والو همکاری داشته باشد.

مطالب مرتبط
۵+۱ شمشیر برتر
3 مرداد 1396