style

روزخبر
رویدادها
علم و تکنولوژی
کتاب و مجله
بازی ویدئویی
سبک زندگی
ویدئو خبر
English News
۴ روش مفید برای تقویت مهارت‌ها به عنوان یک فریلنسر

۴ روش مفید برای تقویت مهارت‌ها به عنوان یک فریلنسر

16 مرداد 1399 | 11:11
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه
۴ روش مفید برای تقویت مهارت‌ها به عنوان یک فریلنسر

چه تمام وقت شبانه روز خود را برای این کار بگذارید، چه به آن به عنوان شغلی فرعی نگاه کنید، یک فریلنسر (فعالیت پروژه‌ای و کارمزدی) نیاز به یادگیری مهارت‌های نرم و توانایی‌هایی بسیار زیادی در زمینه مدیریت اجتماعی دارد. در هر شرایطی، چه بخواهید جای پای خودتان را در بازار محکم کنید یا بخشی از توانایی‌ها و حوزه‌های فعالیت‌تان را ارتقا دهید، به مهارت‌هایی تازه نیاز خواهید داشت تا همچنان پا به پای رقابت حرکت کنید.

مهارت‌های نرم یا Soft Skills در واقع ترکیبی از توانایی افراد در زمینه اجتماعی، ارتباطی، ویژگی‌های شخصیتی، نگرش‌ها، ویژگی‌های شغلی، هوش اجتماعی، ضریب هوش و مواردی دیگر است که باعث می‌شود افراد بتوانند در محیط خود پیشرفت کرده و با همراهی دیگران به خوبی کار کنند و عملکرد مفیدی داشته باشند.

معمولا کارفرمایان در یافتن افرادی که از نظر مهارت نرم با ساختار سازمانی خود همسان باشند مشکل دارند؛ طبق گزارش‌هایی که تاکنون جمع‌آوری شده، از هر چهار نفر، سه نفر نمی‌تواند خودش را با نیازهای شغلی حوزه فعالیتشان تطابق دهد. اگر افراد بخواهند به صورت کارمزدی با شرکت‌های بزرگ کار کنند، بدون شک لازم است مهارت‌های نرم خود را ارتقا دهند تا بتوانند از پس امورات محوله و خواسته‌ها بر بیایند، به خصوص اگر فرد تمایل داشته باشد به صورت مداوم در حوزه فعالیت خودش کار کند.

همانطور که گفته شد مهارت نرم در واقع توانایی‌هایی غیر فنی انسان‌ها به شمار می‌آید که برای حضور در یک تیم و یا همکاری با شرکتی لازم است؛ از جمله هم‌افزایی، اولویت‌بندی، مدیریت زمان، برقراری ارتباط و تفکر و تعامل. ارائه همزمان توانایی فنی و مهارت نرم می‌تواند افراد را به فریلنسرهایی تبدیل کند که هر شرکت یا گروهی آرزوی همکاری با آنها را خواهند داشت. به همین ترتیب نکاتی را مرور خواهیم کرد که به تقویت این دست از مهارت‌های فریلنسرها کمک می‌کند.

  • یادداشت‌برداری کنید
  • بازخوردها را دریافت کنید
  • مدیریت زمان خود را بهبود دهید
  • به یادگیری ادامه دهید
مطالب مرتبط