game

روزخبر
رویدادها
علم و تکنولوژی
کتاب و مجله
بازی ویدئویی
سبک زندگی
ویدئو خبر
English News
۵+۱ شمشیر برتر

۵+۱ شمشیر برتر

3 مرداد 1396 | 1:09
زمان مورد نیاز برای مطالعه: دقیقه
۵+۱ شمشیر برتر

به جرات می‌توان ادعا کرد هیچ سلاحی در تاریخ بشر موثرتر از شمشیر نبوده! شمشیرها با اینکه طرح اولیه‌شان بسیار ساده‌تر از اسلحه‌های امروزی است، اما کاری که از آن‌ها انتظار می‌رود را به خوبی انجام می‌دهند. این موضوع فقط هم به مبارزات سالیان پیش باز نمی‌گردد؛ کار به جایی رسیده است که شمشیر رایدن در «متال گیر رایزینگ» (Metal Gear Rising)، توپ و تانک که هیچ، بلکه ربات‌های غول‌پیکر را هم از وسط نصف می‌کند.

همین موضوع است که شمشیرهای بازی‌های ویدیویی را از دیگر رسانه‌ها جدا می‌کند. شمشیرها در بسیاری از داستان‌ها نماد قدرت هستند؛ اما بازی‌های ویدیویی به معنای واقعی کلمه دیگر شورش را در آورده‌اند! از شمشیرهای جادویی گرفته تا شمشیرهای برقی یا حتی شمشیرهایی که یک متر عرض‌شان است، در بازی‌های ویدیویی می‌توانید همه نوع شمشیری پیدا کنید.

مهم‌ترین عنصر را از قلم نیندازیم:‌ کشتن و نصف کردن دشمنان با شمشیر، حس و حالی دارد که در استفاده از سلاح‌های گرم پیدا نمی‌شود. شمشیر به دست گرفتن کار هر شخصیتی نیست و معمولا زمانی که شخصیتی در بازی شمشیر در دست دارد، از همان ابتدا می‌توانید قدرت‌اش را محک بزنید و بفهمید که با هیچ‌کس شوخی ندارد.

در ادامه، پنج شمشیر برتر بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی را برای‌تان لیست کرده‌ایم. مثل همیشه، ممکن است گزینه‌های بهتر و مهم‌تری هم وجود داشته باشند که از قلم افتاده‌اند؛ پس در بخش نظرات از شمشیرهای مورد علاقه‌تان برای ما و دیگر خواننده‌ها بگویید.

مطالب مرتبط
۵+۱ شمشیر برتر
3 مرداد 1396