game

روزخبر
رویدادها
علم و تکنولوژی
کتاب و مجله
بازی ویدئویی
سبک زندگی
ویدئو خبر
English News
آیا پلی‌استیشن۴ هک شده است؟

آیا پلی‌استیشن۴ هک شده است؟

23 اردیبهشت 1396 | 1:03
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
آیا پلی‌استیشن۴ هک شده است؟

بر اساس اخباری که از روز گذشته در خبرگزاری‌ها منتشر شده است، هکری با نام CTurt موفق شده حفره‌ای امنیتی در کنسول پلی‌استیشن۴ پیدا کند که به وسیله‌ی آن می‌توان به هسته‌ی مرکزی (Kernel) و قسمت‌های امنیتی کنسول راه پیدا کرد. این هکر ادعا می‌کند که به وسیله‌ی این حفره‌ی امنیتی موفق شده است به اطلاعات رم کنسول دسترسی کامل پیدا کند. البته هنوز اطلاعات زیادی درباره‌ی این هک منتشر نشده، اما این هکر ادعا می‌کند که مشخصا موفق شده به کدهای سیستم‌عامل و فایل‌هایی موجود روی هارد کنسول برسد.

CTurt در این‌باره گفته: “می‌توانید بگویید که کنسول پلی‌استیشن۴ به شکل رسمی جیلبریک شده است.

در صورتی که ادعاهای این هکر صحت داشته باشند، جیلبریک جدید می‌تواند شروع مسیر هک کنسول پلی‌استیشن۴ در سال‌های آینده و احتمال اجرای بازی‌ها، بدون نیاز به دیسک اصلی و اوریجینال روی این کنسول باشد. بر اساس اطلاعات منتشر شده این حفره‌ی امنیتی در فرم‌ویر ۱.۷۶ کنسول بوده و با عرضه‌ی فرم‌ویر ۲.۰ برطرف شده است. لازم به‌ذکر است که درحال حاضر فرم‌ویر ۳.۱۱ برای پلی‌استیشن۴ عرضه شده است.

در حالی که جیلبریک کنسول پلی‌استیشن۴ خبر بسیار مهمی است، برای اینکه بتوان به بخش‌های امنیتی کنسول دسترسی داشت و برنامه‌های غیررسمی روی آن اجرا کرد، نیاز به طراحی «فرم‌ویرهای شخصی‌سازی شده» (Custom Firmware) خواهد بود.

مطالب مرتبط
۵+۱ شمشیر برتر
3 مرداد 1396