style

روزخبر
رویدادها
علم و تکنولوژی
کتاب و مجله
بازی ویدئویی
سبک زندگی
ویدئو خبر
English News
بهترین ایده‌ها برای استایل‌های زمستانی متنوع، در موقعیت‌های مختلف

بهترین ایده‌ها برای استایل‌های زمستانی متنوع، در موقعیت‌های مختلف

20 تیر 1400 | 12:20
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 9 دقیقه
بهترین ایده‌ها برای استایل‌های زمستانی متنوع، در موقعیت‌های مختلف

زمستان فرا رسیده است و این در دنیای مد و پوشاک به یک معنی است: «استفاده از چند لایه لباس». چکمه‌های مورد علاقه‌تان را که شش ماه است به انتظار این لحظه نشسته‌اند، از کمد بیرون بیاورید و برای خرید پالتوی محبوب‌تان لحظه‌ای درنگ نکنید. زمستان بهترین زمان سال برای تجربه‌ی مدهای مختلف است؛ به شما این امکان را می‌دهد تا هر اندازه که دوست دارید لباس بپوشید، شکل‌های مختلف لباس را در کنار هم امتحان کنید و در نهایت به استایل‌‌های زمستانی برسید که برای موقعیت‌های مختلف مناسب است. با این حال اگر به کمی ایده برای رسیدن به این مرحله نیاز دارید.

ایده‌هایی برای داشتن استایل‌های زمستانی متنوع

لباس پوشیدن در زمستان یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که در این فصل می‌توانیم انجام دهیم. فرصت خلق یک ترکیب و استایل تازه که مانند یک اثر هنری به نظر برسد، در تمام سال گیرتان نمی‌آید؛ اما زمستان به دلیل تنوع بافت‌ها، پارچه‌ها، رنگ‌ها و تعداد لباس‌ها این امکان را در اختیارمان می‌گذارد. پس این شما و این هم جذاب‌ترین استایل‌‌های زمستانی در موقعیت‌های مختلف:

استایل زمستانی روزانه

زمستان بهترین موقع سال است که با لباس‌های معمولی کمد لباس‌تان آشتی کنید و با استفاده از آ‌ن‌ها تجربه‌های تازه‌ای در استایل‌های زمستانی به دست بیاورید. پس از امتحان و ترکیب کردن این لباس‌ها برای استایل زمستانی‌تان، احتمالاً دل‌تان می‌خواهد بیشتر روزها با همین استایل و ترکیب لباس‌ها بیرون بروید. از آنجایی که برای لباس پوشیدن در زمستان به لایه‌های زیادی از لباس نیاز داریم، پس گزینه‌های متعددی برای انتخاب خواهیم داشت. به عنوان مثال، برای اینکه پاهایتان خوش حالت نشان داده شود، می‌توانید یک چکمه‌ی بلند تا بالای زانو را زیر یک دامن میدی بپوشید یا اینکه از چکمه‌ها روی شلوار جین محبوب‌تان استفاده کنید. همچنین می‌توانید با پوشیدن لباس‌های آستین بلندتان زیر بلوزهای زمستانی (جامپرها) یا کت و کاپشن‌، هم گرم شوید و هم خواستنی و جذاب به نظر برسید.

استایل زمستانی برای کار

انتخاب استایل‌های زمستانی مناسب برای رفتن به سرکار در زمستان کار آسانی است. لباس‌های انتخابی برای این استایل پوشیده‌تر و ساده‌تر هستند. لباس‌های رسمی برای کار که شامل لباس فرم‌های یکدست می‌شود، هیچ‌گاه از مد نمی‌افتند. البته می‌توانید انتخاب‌های راحت‌تر و امروزی‌تری داشته باشید؛ مثلاً با ترکیب یک کت بلیزر و شلوار جین سجاف‌نشده (ریش ریش شده) استایل منحصربه‌فردی به خودتان بدهید یا اینکه به فکر ترکیب کردن یک بلوز زمستانی با یک بارانی و کفش پاشنه بلند باشید.

استایل زمستانی جذاب

در ماه‌های سردتر زمستان تمام تلاش‌مان بر این است تا جایی که می‌شود هیچ قسمتی از پوست بدن‌مان در معرض هوای سرد قرار نگیرد و با لباس پوشیده شده باشد. این موضوع ممکن است باعث شود بخشی از جذابیت استایل زمستانی‌مان را از دست بدهیم و مجبور شویم فقط به پوشیدن لباس‌های گرم فکر کنیم. البته هنوز می‌توان با یک لباس بلند و چکمه‌هایی تا روی زانو، جذابیت استایل زمستانی‌تان را حفظ کنید.

استایل زمستانی برای کافه و رستوران

وقتی که قصد داریم برای رفتن به کافه و رستوران، یک استایل زمستانی انتخاب کنیم باید این موضوع را در نظر بگیریم که داخل کافه هوا به دلیل حضور مردم و وسایل گرمایشی گرم است. به همین دلیل نیازی نیست تا زیر لباس اصلی‌، چندین لایه لباس بپوشیم. یک پیراهن یا مانتوی ساده زیر یک کت یا کاپشن گرم، استایل زمستانی شما را برای رفتن به کافه یا رستوران کامل می‌کند. البته وجود چکمه در کنار این ترکیب لباس، جذابیت ظاهری شما را چند برابر می‌سازد. اگر هم اهل چکمه نیستید، کفش‌های پاشنه‌دار هنوز انتخاب خوبی برای استایل شما هستند.

یک استایل زمستانی دلفریب

چه کسی است که دلش نخواهد در زمستان دلفریب و جذاب به نظر برسد؟ بهترین روش برای رسیدن به این استایل، پوشیدن یک بارانی با کمربندی بزرگ است که محکم روی بارانی بسته شده باشد. این ترکیب لباس را می‌توانید همراه با یک کفش چرمی براق یا بوت‌های پوست ماری به نقطه اوج خود برسانید.

استایل زمستانی رسمی

شلوارهای جین بلند و سجاف‌نشده (ریش ریش شده)، برای داشتن یک ظاهر رسمی ضروری هستند، البته شاید دلتان می ‌خواهد در کنار آن از لباس‌های آستین بلند هم استفاده کنید. اگر بدن‌تان تحمل هوای سرد را دارد یا اینکه می‌دانید مراسمی که می‌خواهید در آن شرکت کنید در فضای سربسته است، دیگر مجبور نیستید مقدار زیادی لباس بپوشید. بهتر است برای پیدا کردن استایل‌های زمستانی رسمی، به سراغ یک کت یا پالتو بروید. البته بعد از انتخاب کت یا پالتوی مورد علاقه‌تان، حواس‌تان به اکسسوری‌هایی که می‌خواهید همراه آن بپوشید هم باشد.

استایل زمستانی برای کنسرت

اگر قصد دارید در زمستان در یک کنسرت شرکت کنید، شاید بهتر باشد بارانی‌تان را در خانه بگذارید. بوت‌ها برای این موقعیت گزینه بسیار خوبی هستند. همچنین شاید لازم باشد بسته به اینکه در چه کنسرت و چه فضایی شرکت می‌کنید، لباس متناسب با آن را بپوشید. یک شلوار مخمل دمپا گشاد در کنار یک کت یا پالتوی هم‌جنس آن، گزینه‌های خوبی برای این موقعیت محسوب می‌شوند.

استایل زمستانی برای بیرون رفتن‌های دو نفره

یک استایل زمستانی که برای بیرون رفتن‌های دو نفره مناسب باشد به دو فاکتور نیاز دارد، خیلی رسمی نباشد و در عین حال جذابیت ظاهری شما را حفظ کند. یک لباس بلند بافت در کنار یک اسنیکرز، برای داشتن یک روز خوب و قدم زدن در شهر گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود. البته اگر قرار است شب برای شام به یک رستوران خوب بروید بهتر است انتخاب‌تان یک دامن بلند در کنار یک بلوز با آستین‌های بلند و کفش پاشنه‌دار باشد.

استایل زمستانی برای عروسی

می‌خواهید در عروسی مد روز و شیک به نظر بیایید؟ بهترین راه این است کتی را انتخاب کنید که با بستن دکمه‌ها، روی کمر سفت می‌شود. در کنار پوشیدن این کت سعی کنید با یک گوشواره حلقه‌ای کلفت، یک کیف دستی بزرگ و کفش‌هایی زیبا، استایل‌تان را کامل و تمام توجه‌ها را به سمت خود جلب کنید. اگر به این ترکیب علاقه‌ای ندارید، به دنبال یک لباس تک رنگ زیبا باشید که با جزئیات و دقت فراوان دوخته شده است. اگر هم بخواهید می‌توانید یک شلوار گشاد را با کفش‌های پاشنه بلند، به زیبایی ست کنید.

استایل زمستانی برای مصاحبه‌های کاری

تمام ما پیش از رفتن به یک مصاحبه‌ی کاری، به این فکر کرده‌ایم که چه می‌خواهیم بپوشیم و چطور می‌خواهیم از این طریق، طرف مقابل را تحت تأثیر قرار دهیم. البته نیازی نیست در زمستان چندان نگران این موضوع باشید چرا که لباس‌های زمستانه این فرصت را به شما می‎دهند تا بهترین انتخاب را بکنید. از نظر ما بهترین انتخاب استفاده از یک پالتوی بلند و شلوار در طیف رنگی نزدیک به هم است؛ البته بهتر است برای این ترکیب، به دنبال یک پارچه‌ی منحصربه‌فرد یا طراحی خاص باشید. آن را همراه با یک کفش پاشنه‌دار یا چکمه بپوشید تا ظاهر موقرتری به خودتان بدهید.

در انتها

برای اینکه انتخاب‌های خوبی برای استایل‌‌های زمستانی‌ خود داشته باشید، بهتر است به این نکات توجه ویژه‌ای کنید:

  • استفاده از چند لایه لباس نه تنها شما را گرم‌تر نگه می‌دارد، بلکه باعث می‌شود به‌روزتر به نظر برسید.
  • همیشه از اکسسوری برای کامل کردن ظاهرتان استفاده کنید.
  • مطمئن شوید لباس‌هاس‌تان برای موقعیتی که می‌خواهید در آن شرکت کنید مناسب باشد.
  • حتماً به دنبال خرید یک بارانی یا پالتوی جنس خوب باشید.

در کنار در نظر داشتن این نکته‌ها توجه کنید هر استایلی که انتخاب می‌کنید، در وهله‌ی اول باید این استایل برای خودتان جذاب به نظر برسد و به شما اعتمادبه‌نفس بدهد تا در ادامه، دیگر افراد هم این جذابیت و اعتمادبه‌نفس را از شما دریافت کنند. در این صورت استایل عادی شما هم می‌تواند منحصربه‌فرد جلوه کند.

مطالب مرتبط