daily

روزخبر
رویدادها
علم و تکنولوژی
کتاب و مجله
بازی ویدئویی
سبک زندگی
ویدئو خبر
English News
طراحی داخلی با حصیر بافی

طراحی داخلی با حصیر بافی

طراحی داخلی با حصیر بافی
تحریریه خبر
9 دی 1396 | 12:27
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
طراحی داخلی با حصیر بافی

به گزارش سرویس طراحی داخلی آفام نیوز، هنر حصیر بافی بعد از سنگ تراشی قدیمی‌ترین هنری است که انسان با آن آشنا شده است، هنری که حالا در شکل‌های مدرن و قدیمی‌اش همچنان طرفدار دارد. علاوه بر آن کالاهای حصیری از جمله سوغات‌های معروف خطه ی سرسبز شمال است، که همه‌ی ما دست کم یکی از آن‌ها را در سفرهایمان با خود سوغات آورده‌ایم. در این مطلب می‌خواهیم این وسایل کاربردی و دوست داشتنی را بیشتر مرور کنیم.

مبلمان حصیری برای دکوراسیون داخلی یکی از بی‌نظیرترین ایده‌هاست، البته این مبلمان بیشتر برای فضاهای بیرونی مانند تراس‌ها و حیاط‌ها مورد استفاده قر ار می‌گیرند، اما هیچ قاعده‌ای در استفاده از آن‌ها در فضای داخلی شما نیست، ترکیب این مبلمان با یک میز تم چوبی و فرشی تک رنگ کنفی حال و هوایی خاصی به فضای داخلی شما می‌بخشد.

یکی از مواردی که معمولا برای فضاهای خود باید در نظر بگیرید اکسسوری‌های نظم دهنده‌اند به خوبی می‌توانید از حصیرها برای فضای داخلی خود استفاده کنید، به خوبی می توانید آن ها را برای فضاهای داخلی خود در نظر بگیرید آشپزخانه‌ها رختشوی خانه‌ها محل مناسبی برای استفاده از این سبدها است.

گلدان‌های حصیر بافت شده یکی دیگر از عناصر منحصر به فرد است که به فضای داخلی شما جلوه‌ی بی نظری می‌بخشد، به خوبی می‌توانید از آن‌ها به عنوان پوششی برای گلدان‌های پلاستیکی خود استفاده کنید، ترکیب رنگ حصیرها در کنار رنگ سبز گل‌ها و گیاهان برای دکوراسیون فضای داخلی شما بسیار جذاب و هیجان انگیز خواهد بود.

سبدهای خوراکی موجود در آشپزخانه‌ها که یک لایه‌ی پارچه‌ای در خود دارند برای فضای آشپزخانه‌ها گزینه‌ی بسیار مناسبی‌اند که می‌توانید از آن‌ها برای نگه داری انواع تنقلات و محصولات استفاده کنید و لذت ببرید.

سفره‌های حصیری حال و هوای دیگری به فضای داخلی شما می‌بخشد، به دلیل بافت خاصی که دارند به راحتی تمیز می‌شوند و این سفره‌ها در انواع و مدل‌های گوناگون در بازار یافت می‌شوند و جایگزین مناسبی برای سفره‌های پلاستیکی هستند، به خوبی می‌توانید با توجه به فضای خود مدل‌های آن را انتخاب کنید و لذت ببرید.

باکس‌های حصیری یکی دیگر از المان‌هایی است که برای فضای داخلی به خصوص اتاق کار مناسب و مفید است، می‌توانید از آن‌ها برای نظم و ترتیب دادن به وسایل خود استفاده کنید، سبدهای حصیری یک گزینه‌ی مقرون به صرفه برای فضای داخلی شما محسوب می‌شوند پس دست به کار شوید و یکی از آن‌ها را برای فضای داخلی استفاده کنید و لذت ببرید.

حصیرها می‌توانند به خوبی برای شما جایگزین فرش و قالیچه‌ها شوند،  اما باید توجه داشته باشید که در خانه‌های نورگیر مقابل نور مستقیم آفتاب نماند، چرا که خشک و شکننده می‌شوند. اما باید مراقب باشید که لوازم حصیری شما مرطوب نماند، و برای شستو شو آن از آب سرد استفاده کنید و از شوینده‌های صنعتی در شست و شوی آن استفاده نکنید.

همیشه تصور ما از حصیر محصولاتی به رنگ کرم بود که نهایتا در قسمت‌هایی از آن نخ‌های سبز و قرمز طرح‌هایی ایجاد کرده‌اند. این روزها اما حصیرها هم رنگ‌های متنوعی دارند و می‌توانید مناسب با سلیقه و دکوراسیون منزل خود از آن ها استفاده کنید، این حصیرهای رنگی بهترین گزینه برای اتاق کودک شما می‌باشند.

یک راه کار بی نظیر دیگر در استفاده از حصیرها، تزیین دیوارها با کالاهای حصیری است که به خوبی فضای شما را دگرگون می‌کند، کلاه، ظروف، زنبیل، سبدهای حصیری و… همگی کالاهایی هستند که اگر به خوبی با کالاهای دیگر ترکیب شوند حس بهتری را در فضای شما ایجاد می‌کنند.

کد خبر: 96100910092
مطالب مرتبط
طراحی داخلی با حصیر بافی

طراحی داخلی با حصیر بافی

تحریریه خبر
9 دی 1396 | 12:27
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
طراحی داخلی با حصیر بافی
کد خبر: 96100910092