game

روزخبر
رویدادها
علم و تکنولوژی
کتاب و مجله
بازی ویدئویی
سبک زندگی
ویدئو خبر
English News
پشتیبانی از دسته‌ی سوییچ به استیم اضافه شد

پشتیبانی از دسته‌ی سوییچ به استیم اضافه شد

11 بهمن 1398 | 10:14
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
پشتیبانی از دسته‌ی سوییچ به استیم اضافه شد

پشتیبانی از دسته‌ی پرو کنسول نینتندو سوییچ در قالب یک آپدیت به استیم اضافه شده است. در حال حاضر با آپدیت به نسخه‌ی بتا نرم‌افزار استیم، می‌توانید به راحتی از دسته‌ی Switch Pro Controller روی استیم و کامپیوتر استفاده کنید.

نکته‌ی مهم و جالب این جاست که تمام قابلیت‌های دسته‌ی سوییچ، یعنی از حسگرهای حرکتی آن گرفته تا لرزشگر دسته، در نرم‌افزار استیم شناخته می‌شوند. می‌توانید تمام کلیدها و حسگرها را با توجه به نیاز خودتان، تنظیم و شخصی‌سازی کنید. دقیقا با رفتن به بخش تنظیمات دسته در استیم، می‌توانید همانطور که یک دسته‌ی ایکس‌باکس وان یا پلی‌استیشن۴ را روی استیم تنظیم می‌کنید، با دسته‌ی پرو نینتندو سوییچ هم کار کنید.

احتمالا می‌دانید که مکان کلیدهای A و B و X و Y روی دسته‌های نینتندو، با دسته‌ی ایکس‌باکس فرق می‌کند. با توجه به اینکه بیشتر بازی‌های کامپیوتر از دسته‌ی ایکس‌باکس به صورت پیش‌فرض پشتیبانی می‌کنند، استیم این قابلیت را در نرم‌افزار خود قرار داده است که جای کلیدهای ABXY را در بازی‌های طوری عوض کنید که مثل کلید دسته‌های نینتندو کار کنند.

با توجه به اینکه دسته‌ی پرو نینتندو سوییچ قیمت بیشتری از دسته‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن۴ دارد، اینکه می‌توانید از آن روی کامپیوتر هم استفاده کنید، می‌تواند کمی به توجیه قیمت بیشتر آن کمک کند.

مطالب مرتبط
۵+۱ شمشیر برتر
3 مرداد 1396