game

روزخبر
رویدادها
علم و تکنولوژی
کتاب و مجله
بازی ویدئویی
سبک زندگی
ویدئو خبر
English News
گیمر روسی از فال‌آوت۴ شکایت کرد!

گیمر روسی از فال‌آوت۴ شکایت کرد!

15 فروردین 1396 | 1:00
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
گیمر روسی از فال‌آوت۴ شکایت کرد!

یک مرد ۲۸ ساله‌ی سیبریایی به دلیل نابود شدن زندگی‌اش از شرکت بازی‌سازی بتسدا شکایت کرده است. او در شکایت خود گفته فال‌آوت۴ به قدری اعتیاد‌آور است که باعث شده او شغل‌اش را از دست دهد. طبق گزارشی که خبرگزاری Russia Today منتشر کرده، فردی در شهر «کراسنویارسک» روسیه، برای سه هفته‌ی متوالی فال‌آوت۴ بازی کرده است و در این مدت، سر کار نرفته و با هیچ یک از افراد خانواده و دوستان‌اش هم صحبت نکرده است. در این مدت زمان، همسر او تقاضای طلاق کرده و همین موضوع به جای اینکه مانع بازی کردن‌اش شود، منجر شده تا او به بازی کردن هم‌چنان ادامه دهد.

در نتیجه‌ی وابستگی روانی و احساسی که او به بازی فال‌آوت۴ پیدا کرده بود، این گیمر سیبریایی هم‌چنین از شغل‌اش اخراج شده است. این فرد هم‌چنین معتقد است که این بازی منجر شده تا او غدا نخورد و از خواب خود نیز بزند.

این گیمر در شکایت خود گفته که استودیوی بازی‌سازی بتسدا و هم‌چنین ناشر روسی این بازی که شرکتی به اسم SoftClub است، باید یک لیبل روی فال‌آوت۴ بزنند و درباره‌ی اعتیادآور بودن آن هشدار دهند. این مرد سیبریایی هم‌چنین می‌گوید که استودیوی بتسدا باید ۵۰۰ هزار روبل (حدود ۷ هزار دلار) خسارت به او پرداخت کند.

احتمال اینکه این شکایت به نتیجه برسد و فرد سیبریایی هم خسارت خود را دریافت کند بسیار کم است. برای اولین بار نیست که بازی‌کننده‌ها چنین شکایت‌هایی از یک بازی کرده‌اند. همین چند وقت پیش بود که یکی از ساکنان ایالت هاوایی امریکا، از شرکت NCSoft به این دلیل که روی جعبه‌ی بازی Lineage 2 هشدار اعتیادآور بودن نزده بود شکایت کرد. این گیمر امریکایی ادعا کرده بود که ۲۰ هزار ساعتی که مشغول بازی کردن Lineage 2 بوده،‌ باعث دچار شدن او به افسردگی شدید شده است

مطالب مرتبط
۵+۱ شمشیر برتر
3 مرداد 1396