game

روزخبر
رویدادها
علم و تکنولوژی
کتاب و مجله
بازی ویدئویی
سبک زندگی
ویدئو خبر
English News
God of War موفق‌ترین انحصاری پلی‌استیشن۴ است

God of War موفق‌ترین انحصاری پلی‌استیشن۴ است

2 مرداد 1399 | 10:19
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
God of War موفق‌ترین انحصاری پلی‌استیشن۴ است

بازخورد نسبت به جدیدترین قسمت مجموعه بازی‌های «خدای جنگ» یا همان God of War بسیار مثبت بوده است؛ طوری که چه منتقدان و چه بازی‌کننده‌ها چپ و راست از بازی تعریف و تمجید کرده‌اند. در حال حاضر بازی God of War با نمره‌ی میانگین ۹۵ در متاکریتیک، موفق‌ترین بازی انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۴ محسوب می‌شود. این موفقیت فقط هم در نقدها و نمرات نیست؛ طوری که God of War توانسته است سریع‌ترین بازی پرفروش پلی‌استیشن ۴ شود.

سونی خبر داده است که در سه روز اول عرضه‌ی God of War، این بازی فروشی بیش از ۳.۱ میلیون نسخه در تمام دنیا داشته است. این میزان فروش God of War، آن را به موفق‌ترین بازی انحصاری پلی‌استیشن ۴ به هنگام عرضه تبدیل می‌کند.

بازی God of War در روز ۲۰ آوریل عرضه شد و سونی می‌گوید که از ۲۰ تا ۲۲ آوریل این بازی فروشی بیش از ۳.۱ میلیون نسخه داشته است.

«شنون استادستیل» (Shannon Studstill)، مدیر استودیوی بازی‌سازی سونی سانتا مونیکا، در پیغامی از طرفداران بازی تشکر کرده است: «می‌خواهم شخصا از میلیون‌ها طرفداری که در دنیا داریم و تصمیم گرفته‌اند ما را در این ماجراجویی جدید کریتوس همراهی کنند، تشکر کنم. پشتیبانی شما دلیلی است که ما را برمی‌انگیزد تا هر روز برای فراتر بردن مرزهای بازی کردن کار کنیم.»

مقایسه‌ی فروش بازی God of War با دیگر انحصاری‌های پلی‌استیشن ۴ است که فروش شگفت‌انگیز آن را نشان می‌دهد. بازی آنچارتد ۴ (Uncharted 4: A Thief’s End) که اردیبهشت ماه دو سال پیش عرضه شده بود، رکورد سریع‌ترین فروش انحصاری پلی‌استیشن ۴ را در دست داشت. این بازی در هفته‌ی اول عرضه‌ی خود ۲.۷ میلیون نسخه فروخت.

انحصاری بزرگ دیگر سونی هم Horizon: Zero Dawn بود که سال گذشته عرضه شد و در دو هفته‌ی اول عرضه‌ی خود ۲.۶ میلیون نسخه روی پلی‌استیشن ۴ فروخت.

مطالب مرتبط
۵+۱ شمشیر برتر
3 مرداد 1396