daily

روزخبر
رویدادها
علم و تکنولوژی
کتاب و مجله
بازی ویدئویی
سبک زندگی
ویدئو خبر
English News
“Violet” رنگ سال ۲۰۱۸

“Violet” رنگ سال ۲۰۱۸

“Violet” رنگ سال ۲۰۱۸
تحریریه خبر
23 دی 1396 | 12:32
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
“Violet” رنگ سال ۲۰۱۸

به گزارش سرویس طراحی گرافیک آفام نیوز، پنتون رنگ سال ۲۰۱۸ به مدت طولانی نماد مبارزه با فرهنگ، عدم انطباق و درخشندگی هنری بوده. آیکون های موسیقی پرنس، دیوید بووی و جیمی هندریکس، رنگ فوق العاده بنفش را به خط مقدم فرهنگ پاپ غربی به عنوان عبارات فردی فردیت آورده اند. PANTONE 18-3838 Ultra Violet، با عمق PANTONE 18-3838 Ultra Violet، متمایز کننده تجربه و عدم انطباق، تحریک افراد برای تصور علامت منحصر به فرد خود را در جهان، و فشار دادن مرزها از طریق رسانه های خلاق. از لحاظ تاریخی، کیفیت عرفانی یا معنوی متصل به فوق العاده بنفش بوده است. رنگ سال ۲۰۱۸ اغلب با شیوه های ذهن آگاهانه همراه است که زمین هایی را برای کسانی که به دنبال پناه گرفتن از جهان بیش از حد تحریک شده اند، فراهم می کند. استفاده از روشنایی بنفش در فضاهای مدیتیشن و دیگر مکانهای جمع آوری، جوامعی را که در آن جا جمع شده و الهام بخش ارتباطات هستند.

روانشناسی رنگ بنفش:

بنفش رنگی روحانی ست. خواص روانی مثبت این رنگ سال ۲۰۱۸ آگاهی معنوی، چشم نوازی، صحت، حقیقت و کیفیت هست.خواص روانی منفی این رنگ هم درونگرایی، انحطاط، سرکوب و حقارته.این رنگ دارای کوتاهترین طول موج هست.

این رنگ بالاترین سطح آگاهی و تفکر حتی در عرصه های معنوی رو داراست. این رنگبسیار دعوت کننده به درون است و اونقدر تفکر رو عمیق میکنه که میشه در مدیتیشنها استفاده بشه و در این مورد بیشترین کیفیت رو داراست.

این رنگ آخرین طول موجی هست که قبل از اشعه ماورا بنفش قابل مشاهده است و این ویژیگی این رنگ رو با زمان و فضا و کل هستی مرتبط میکنه. استفاده بیش از حد از بنفش و یا استفاده تنالیته اشتباهش میتونه درونگرایی بیش از حد رو به ارمغان بیاره و میتونه بسیار تند و زننده باشه.

بنفش، ترکیبی از قرمز و آبی ست که یکی از معنوی ترین رنگ ها به حساب می آید. بنفش، رنگ هماهنگی بین عقل و احساسات و هم چنین بین معنویات و مادیات است. با این حال، در سمبولیسم رنگ ها بین بنفش و ارغوانی، تفاوت چندانی وجود ندارد، به همین دلیل، هردوی آن ها را دریک قسمت آورده ایم: بنفش و بدن بنفش و ارغوانی، شدیداً به عملکرد مغز مربوط می شوند؛ این رنگ ها به جمجمه، به خصوص کاسه ی سرو پوست سر نیز مربوط می شوند. به تازگی شناخت این که بنفش با چاکرای تارک (رأس سر) ارتباط دارد، موجب کشف رابطه ی آن با غده ی صنوبری شده است؛ غده ای که «چشم سوم» نامیده می شود و تعادل هورمونی بدن را تنظیم می کند. غذاهای ارغوانی و بنفش مانند بادمجان، برای هرگونه التهاب درونی و نیز مشکلات مربوط به پوست سر و ریزش مو، بسیار مفید است. نور بنفش یا ارغوانی می تواند سیستم دفاعی و تنش عصبی را درمان کند.PANTONE 18-3838 Ultra Violetبا اینحال، نه نور و نه لباس های بنفش به کودکان توصیه نمی شود، زیرا هردوی این رنگ ها، موجب رشد زودهنگام و بی موقع می شوند. روان شناسی بنفش و ارغوانی عناصر تشکیل دهنده ی بنفش و ارغوانی، قرمز و آبی ست. روی طیف این رنگ ها، این ۲ رنگ از یکدیگر خیلی دورند، بنابراین خصوصیت روانی و احساسی متفاوتی را نشان می دهند. همین تفاوت است که انواع بنفش و ارغوانی را از قلمروهای فیزیک به واقعیت های معنوی می برد. بودن در محیط بنفش یا ارغوانی، حالت تفکر آرام را تقویت می کند. کسانی که این رنگ ها را دوست دارند، افراد متفکر و تا حدی گوشه گیرند. آنان هم در سطح فردی و هم در سطح کلی تر، احساساتی عمیق دارند؛ مانند عشق به بشریت، حفاظت از محیط زیست و سلامت کره ی زمین. پوشیدن لباس های بنفش یا ارغوانی، در مقابل افراد بی خیال یا کسانی که توقعات بیش از حد دارند، یک سیستم دفاعی می باشد. از جنبه ی منفی، بودن دائمی در محیط بنفش یا ارغوانی می تواند اثر افسرده کننده داشته باشد، زیرا انرژی های آن، به قدری قوی ست که ذهن نمی تواند بار اضافی آن را تحمل کند. اگر کسی به مدت طولانی درمحیط بیش ازحد ارغوانی بوده باشد، می تواند با قرار گرفتن در محیط نارنجی و طلایی رنگ، بهبود یابد.

طراحان وب سایت و مدیا جهت استفاده رنگ سال ۲۰۱۸ HTML از کد ۶۵۴EA3 استفاده نمایید،

طراحان گرافیک برای کار چاپ از کد چهار رنگ CMYK اسفاده نمایید C=76 M=75 Y=0 K=0

کد خبر: 96102310106
مطالب مرتبط
“Violet” رنگ سال ۲۰۱۸

“Violet” رنگ سال ۲۰۱۸

تحریریه خبر
23 دی 1396 | 12:32
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
“Violet” رنگ سال ۲۰۱۸
کد خبر: 96102310106